O nás

Jsme manželé na muzikocestě. Společně organizujeme Léčivé zpívání, kde můžeme uplatnit společný hudební talent a s účastníky tak prožívat sílu společného zpěvu (mantry, hlasové techniky, bubnování).

Vytvořili jsme autorské programy pro školky a školy. Jedná se o Voňavé hádanky, kde jsem uplatnila svou lásku k aromaterapii, pak hudebně-pohybové Muzikohrátky, indiánsko-šamanský muzikopříběh Šamanův sen o Šťastné Cestě, dále Kolo času jako procházka ročním koloběhem inspirovaná slovanskými mýty a nově hudebně-pohybový program Muzikocesta kolem světa s návštěvou čtyř světadílů a nahlédnutím do jejich kultury.

Taktéž provázíme rituály v přelomových obdobích slovanského kola roku – oslavujeme v přírodě slunovraty a  rovnodennosti. 

V r. 2022 jsme ve spolupráci s projektem Výchova ke ctnostem a manželi Plecháčkovými (muzikohrani.cz) vytvořili hudbu k písním ke kartám Zahrada ctností. 

Katka Pokorná

Cítím se být průvodkyní a iniciátorkou… Ráda v lidech zapaluji jiskru nového, ráda se s nimi potkávám v kruzích a vytvářím prostor pro sdílení, souznění, uvolnění, posílení a vzájemnou inspiraci.

Prošla jsem různými sebevzdělávacími semináři, kurzy Silvovy metody rozvoje mysli, studiem muzikoterapie a v nedávné době Školou kněžek, kde jsem získala základní dovednosti  potřebné k provázení rituály. Za nejintenzivnější kurz považuji ale sám život. Žít vědomě a s bdělou pozorností. A k tomu mi dopomáhají příroda, hudba, tanec, zpěv, rituály a práce s přírodními vůněmi.

Již 15 let pořádám Kruh žen jako impuls pro vědomě žité ženství a prostor pro radost, volnost, očistu, posílení i usebrání… Opírám se o svátky ročního koloběhu a archetypy a živly jednotlivých období v cyklu roku a života.

Své znalosti z oblasti aromaterapie mohu uplatnit v kurzech baby masáží, kterých jsem lektorkou. Aromaterapií se aktivně zabývám víc než 15 let.

Tomáš Pokorný

Rytmus, který ve mně zní, nechávám skrze bubny a zpěv proudit ven, do prostoru, do ticha… Těší mě pozorovat, jak se při společných setkáních posiluje, prohlubuje a mění, jaká propojení a vzájemné vazby dokáže mezi lidmi vytvořit.

Profesně jsem se téměř 10 let zabýval působením světla a zvuku na lidský organismus – AVS technologií, studoval jsem principy fungování lidského mozku a mysli, muzikoterapii… Postupně přicházím na to, že vše je vlastně jednoduché: stačí se zklidnit a pozorovat přírodu, vnímat rytmy života, nebránit věcem aby se děly.